Παρασκευή, 25 Μαΐου 2018

Ο ΔΙΓΕΝΗΣ Λακκώματος ανακοίνωσε ότι ο Διεθνής ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ και του ΗΡΑΚΛΗ Σωτήρης Κωνσταντίνιδης συμφώνησε και ανανέωσε τη συνεργασία του με τον ΔΙΓΕΝΗ και θα φορά για την νέα ποδοσφαιρική σεζόν 2018-19 την φανέλα της ιστορικής ομάδας της Χαλκιδικής!!!

Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.

Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.

Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.

Ο Λακκωματιώτης Θανάσης Κατσαρής και πάλι πρόεδρος του Α.Σ. ΠΑΟΚ αφού σάρωσε στις εκλογές!!!!

Ο ΛΑΚΚΩΜΑΤΙΩΤΗΣ "ΙΣΟΒΙΟΣ" ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΤΑΣΑΡΗΣ

Η διαδικασία των εκλογών στον Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Τετάρτης (23/5) με τον Λακκωματιώτη Θανάση Κατσαρή να «παίζει χωρίς αντίπαλο» και να εκλέγεται πρόεδρος.


Το ψηφοδέλτιο με επικεφαλής τον Θανάση Κατσαρή ήταν το μοναδικό που «κατέβηκε» στις  εκλογές, με τον «ισόβιο» πρόεδρο του ΠΑΟΚ (είναι στον προεδρικό θώκο από το 1998) να λαμβάνει 329 ψήφους από τα 349 μέλη του Ερασιτέχνη, που προσήλθαν στη διαδικασία της ψηφοφορίας.
Οι πρώτοι δεκαπέντε σε ψήφους, που θα απαρτίσουν το νέο Δ.Σ., ήταν οι:
1. Κατσαρής 329
2. Καπετανάκης 245
3. Παπαδόπουλος 160
4. Ησαϊάδης 129
5. Μπεκιάρης 99
6. Ελευθεριάδης 90
7. Μελισσόπουλος 80
8. Στέφος 76
9. Χατζηγεωργίου 75
10. Πατρίδας 72
11. Πετρίδης 70
12. Νικηφόρου 68
13. Γαλατσόπουλος 50
14. Μάλλιος 47
15. Παυλίδης 38

Αμέσως μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, ο Λακκωματιώτης ΙΣΟΒΙΟΣ Πρόεδρος του Α.Σ. ΠΑΟΚ, Αθανάσιος Κατσαρής, δήλωσε:
«Ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία τόσο η Γενική Συνέλευση όσο και οι αρχαιρεσίες του Συλλόγου. Ευχαριστώ, τα μέλη του ΠΑΟΚ, που προσήλθαν να ψηφίσουν, τιμώντας έτσι πρώτα απ’ όλους τον ίδιο τον ΠΑΟΚ και μετά όλους τους υποψηφίους. Το στοίχημα που έχει μπροστά της η Διοίκηση είναι ο ΠΑΟΚ να συνεχίσει την περήφανη ιστορία του, μεγαλώνοντας κάθε μέρα και παραπάνω, αλλά πάνω απ’ όλα να συνεχίσει να διαπαιδαγωγεί τα νέα παιδιά με τα ιδανικά και τις αξίες, που έκαναν τον Σύλλογό μας τόσο ξεχωριστό.
Εύχομαι σε όλους τους συνεργάτες μου καλή επιτυχία!
»
.

Τρίτη, 15 Μαΐου 2018

Συνεχίζουν στον ΔΙΓΕΝΗ Λακκώματος οι προπονητές Αντώνης Κασάπης στην ανδρική ομάδα και ο Κοσμίν Μπαρκαουάν στα τμήματα υποδομών του συλλόγου!!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για ΑΝΤΩΝΗς ΚΑΣΑΠΗς
Ο Αντώνης Κασάπης με τον πρόεδρο Τάσο Ορτουλίδη

Αποτέλεσμα εικόνας
Ο Κοσμίν Μπαρκαουάν

Το Δ.Σ. του ΔΙΓΕΝΗ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει, την ανανέωση της συνεργασίας και για τη νέα αγωνιστική περίοδο με τον 44χρονο προπονητή της ανδρικής ομάδας ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΣΑΠΗ, ενω στα τμήματα υποδομών της ομάδας μας συνεχίζει ο πρώην Διεθνής Ρουμάνος ποδοσφαιριστής και καταξιωμένος 39χρονος προπονητής ΚΟΣΜΙΝ ΜΠΑΡΚΑΟΥΑΝ.
Η άψογη συνεργασία με το προπονητικό team, τους αθλητές και την διοίκηση του συλλόγου μας καθώς και η επίτευξη των στόχων που είχε θέσει η ΙΣΤΟΡΙΚΗ ομάδα του ΔΙΓΕΝΗ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ από την αρχή της συνεργασίας μας, εδραιώνουν την εμπιστοσύνη μας στα πρόσωπα του ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΣΑΠΗ και του ΚΟΣΜΙΝ ΜΠΑΡΚΑΟΥΑΝ.



Αναδιάρθρωση στο Δ.Σ. του ΔΙΓΕΝΗ Λακκώματος!!! Ολα τα ονόματα και οι θέσεις για την ποδοσφ. περίοδο 2018-19 !!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για διγενης λακκωματος

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Ορτουλίδης Αναστάσιος

Α΄ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κοντούδης Συμεών

Β΄ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Σιδηρόπουλος Θεόδωρος

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΑΤΕΑΣ: Παπάσωφ Αναστάσιος

ΤΑΜΙΑΣ: Γαβριηλίδης Ιωάννης

ΓΕΝ. ΑΡΧΗΓΟΣ: Χατζηαναγνώστου Αντώνιος

ΕΦΟΡΟΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ: Καράνης Σπύρος

ΕΦΟΡΟΣ ΓΗΠΕΔΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ: Λιόλιος Νικόλαος

ΕΦΟΡΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ: Δημητρακόπουλος Αριστομένης

ΕΦΟΡΟΣ ΤΥΠΟΥ/ Μ.Μ.Ε: Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος

ΕΦΟΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ: Γαβριηλίδης Σταυρος

ΕΦΟΡΟΣ ΙΜΑΤΙΣΜΟΥ-ΚΥΛΙΚΕΙΟΥ: Κυριακίδης Νικόλαος 

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ: Καμπούρης Γεώργιος

ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ: Τσαμασλίδης Ηλίας

Πέμπτη, 3 Μαΐου 2018

Ολα τα Αποτελέσματα της ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ (30ης Αγωνιστικής) 29 Απρ. 2018) στην Α΄ κατηγ. Χαλκιδικής. Η ΤΕΛΙΚΗ Βαθμολογία, οι Σκόρερς, οι Καλύτεροι της Αγωνιστικής και οι Επόμενοι Αγώνες Μπαράζ

 Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.
   AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ( 30η)

Άρης Κασσανδρείας  - Όλυνθος Ολύνθου (1-3)
Νίκη Πολυγύρου - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας (0-0)
Άκανθος Ιερισσού - Π.Ο.Μουδανιών (3-5)
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Προποντίς Ν.Μαρμαρά (1-2)
Α.Ο.Σάρτης - Αετός Βαρβάρας (3-0)
Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης - Τα Μ.Κ.Στρατωνίου (3-3)
Διγενής Λακκώματος - Αστήρ Αγίου Νικολάου (3-0)α.α
Π.Ο.Τρίγλιας - Τορωναίος Αφύτου (5-1)

Αναλυτικά και η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία σε  (30 αγωνιστικές)

1.Π.Ο.Τρίγλιας 81
2.Ν. Π.Ο.Ν. Καλλικράτειας 78
----------------------------------------------
3.Όλυνθος Ολύνθου 65
4.Άρης Κασσανδρείας  64
5.Τα Μ.Κ.Στρατωνίου 52
6.Τορωναίος Αφύτου 43
7.Α.Ο.Σάρτης 37
8.Διγενής Λακκώματος 37
9.Προποντίς Ν. Μαρμαρά 36
10.Νίκη Πολυγύρου 35
11.Άκανθος Ιερισσού 35

---------------------------------------------
12.Π.Ο.Μουδανιών 33
13.Αριστ/λης Σταγ/ρων/Στρ/νίκης 31

------------------------------------------------
14.Αετός Βαρβάρας 26
15.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 19
16.Αστήρ Αγίου Νικολάου -1

 Για τον τελικό των play-off o Π.Ο Τρίγλιας την Κυριακή 6 Μαϊου και ωρα 17:00 θα υποδεχθεί στην εδρα του τον Νέο Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας και σε περίπτωση νίκης του θα αναδειχθεί πρωταθλητής. Εφόσον στο πρώτο παιχνίδι επικρατήσει ο Νέος Π.Ο Νέας Καλλικράτειας,οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν σε ουδέτερο γήπεδο, με το νικητή να αναδεικνύεται πρωταθλητής.
Για τα play-out ο Π.Ο. Μουδανιών θα υποδεχθεί το Σάββατο 5 Μαίου και ωρα 16:30 τον Αριστοτέλη Σταγείρων-Στρατονίκης και σε περίπτωση νίκης του θα παραμείνει στην Α' Κατηγορία, ενώ ο Αριστοτέλης θα υποβιβαστεί στην Β'. Εφόσον στο πρώτο παιχνίδι, επικρατήσει ο Αριστοτέλης, τότε οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν σε ουδέτερο γήπεδο, με το νικητή να παραμένει και τον ηττημένο να υποβιβάζεται.
Στα παραπάνω παιχνίδια play-off και play-out, αλλά και στα δεύτερα, εφόσον χρειαστεί, πρέπει να υπάρξει οπωσδήποτε νικητής, οπότε,εάν χρειαστεί βέβαια, θα υπάρξει ημίωρη παράταση ή ακόμα και η διαδικασία των πέναλτι. Ήδη υποβιβάστηκαν στην Β' Κατηγορία οι Αστήρ Αγίου Νικολάου, Ηρακλής Νέας Φώκαιας και Αετός Βαρβάρας.


Από την Β' κατηγορία ανέβηκαν στην Α' οι ομάδες Ελπίδα Βραστών, Χολομών Ριζών-Παλαιόχωρας, Θύελλα Κρήνης, Α.Ο Χανιώτης και  ο Ανθεμούς Γαλάτιστας!!!


ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ PLAY OFF ΚΑΙ PLAY OUT ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
Σάββατο 5 Μαϊ. 2018   Ώρα : 16:30
1 Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ – ΓΟΥΤΑΣ – ΣΚΟΥΤΑΣ Ν.
Κυριακή 6 Μαϊ. 2018   Ώρα : 17:00
2 Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ – ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΛ. – ΓΡΕΒΕΝΗΣ – ΚΕΧΑΓΙΑΣ

ΟΛΟΙ οι Σκόρερς της Α` Kατηγ. Χαλκιδικής (σε 30 αγώνες):
Αποτέλεσμα εικόνας για γκολ

Τ Ε Λ Ι Κ Ο Σ   Π Ι Ν Α Κ Α Σ : 
 22 ΓΚΟΛ:
Μέτσι (ΤΡΙΓΛΙΑ)
18 ΓΚΟΛ:
 Κωνσταντάγκας (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
17 ΓΚΟΛ:
 Λεσάϊ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
15 ΓΚΟΛ:
 Πανισκάκης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
14 ΓΚΟΛ: 
 Νταμαρλής (ΣΑΡΤΗ)
12 ΓΚΟΛ:
Μετάϊ (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
11 ΓΚΟΛ:
Σμυρλής ( ΑΦΥΤΟΣ)**
Καραδήμος (ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Σπάσιτς(ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Ραμιώτης (ΒΑΡΒΑΡΑ)
 Αθανασιάδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)***
 Φαϊταζόγλου (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
10 ΓΚΟΛ:
Καρνόπουλος (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
 Ιβάνωφ (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Σάλα ( ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)*********
9 ΓΚΟΛ:
 Κωνσταντινίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Σαϊτιώτης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Παναγιωτόπουλος(ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
8 ΓΚΟΛ:
Σκέμπι (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Καφές (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Τσίγκας (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Τσομπανίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Σαϊτιώτης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Μπακαρόπουλος ( ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Αγγ.Παπαδόπουλος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
7 ΓΚΟΛ:
Μεγαλοοικονόμου (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Μανόλωφ (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Τσακίρογλου (ΦΩΚΑΙΑ)
Σύγγελης (ΣΑΡΤΗ)
 Αργυρίου(ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
6 ΓΚΟΛ:
Τσάνι (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
Σέρα (ΛΑΚΚΩΜΑ)
 Κανάνι (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Σιδηρόπουλος (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Πανιτσίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Μπαλικτσής (ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Σαρβανίδης (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Χύσα (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
 Παπαποστόλου (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
 Κεφάλας (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Βέντζιος (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Ελένζι (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Παπαδόπουλος (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
 Γκούτζιος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
 Μπάτσιος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
5 ΓΚΟΛ:
Κατσόγλου (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Καραπαυλος (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Κίτα (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Γκότας (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Σαπανίδης (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Μεντεσίδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Μποβάκης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Πέτκος (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Τσεμεκίδης (ΑΦΥΤΟΣ)
Ντόι (ΦΩΚΑΙΑ)
4 ΓΚΟΛ:
Χαλούλι (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Ψυχογιός (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Γερασίμου(ΑΦΥΤΟΣ)
 Μανώλη (ΑΦΥΤΟΣ)
Δούμας (ΛΑΚΚΩΜΑ)
 Μαρκογιαννάκης (Ν. ΦΩΚΑΙΑ)*****
 Μουράτι (ΦΩΚΑΙΑ)
 Νεστωράς (ΦΩΚΑΙΑ)
Μανωλακούδης (ΣΑΡΤΗ)
 Πετσάβας(ΣΑΡΤΗ)
 Λουκάκης (ΣΑΡΤΗ)
Χουμάς (ΣΑΡΤΗ)
Βραχνός (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Τσούρι (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
 Σιδηρόπουλος(ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Κοσμίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Μεμάϊ (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Βαλμάρσκυ (ΟΛΥΝΘΟΣ)
 Παπαποστόλου (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Μελίσης (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ)******
Νεστερόπουλος (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Κατσαμακίδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Δόμπρογλου(ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Μιλκουδης (ΤΡΙΓΛΙΑ)
3 ΓΚΟΛ:
 Κουτσάϊ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Δερνεκξής (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Γιαλετζής (ΛΑΚΚΩΜΑ)
 Χρυσογονίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)******
 Γεράντζης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Ουγκονσότο (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Ντόϊ (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Βούλγαρης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)*******
 Τσεκος ( ΣΤΡΑΤΩΝΙ )
Συρόπουλος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Ντάσιος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
Μπίντος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
Καραστέργιος (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Νικολαϊδης (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Τοντώρ (ΑΦΥΤΟΣ)
Λογγινίδης (ΑΦΥΤΟΣ)
 Τερσενίδης (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)******
Τσιλιγκιρίδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Μούμκας(ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Ουσταμπασίδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
2 ΓΚΟΛ:
Τσιτσίκας (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Ζαφειρίδης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Παυλάτος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
Τσίκο (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Κλήμης (ΛΑΚΚΩΜΑ)****
Χατζηαναγνώστου (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Δημούδης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Χλιάπας (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Ασλανασβίλι (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)*********
Αυγέρος (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Κωνσταντινίδης(ΟΛΥΝΘΟΣ)
Αναστασιάδης (ΟΛΥΝΘΟΣ) 
Καραγκιοζίδης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Παπαδόπουλος Αμβ. (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Μπέσας (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Σταυρόπουλος (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Ιβάν (ΑΦΥΤΟΣ)
Φοιτάς (ΑΦΥΤΟΣ)
Γκανιγιάννης (ΑΦΥΤΟΣ)*********
Ζάβας (ΣΑΡΤΗ)
Ψιλογιάννης (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Μίλκας (ΚΑΣΣΑΔΡΑΣ)
Μισαϊλίδης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Νικολαϊδης (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Σταυρου (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Μπλές (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Κατσαρός (ΦΩΚΑΙΑ)
Σταθώρης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Ζαχαριάδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
1 ΓΚΟΛ:
Ζγουρής, Πίνε, Ψευτογιώργος, Μαυρίδης, (ΤΡΙΓΛΙΑΣ)
Ντιαλόσι, Κομνηνάκης, Σαραγιώτης, Νταντάμης(ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ)
Μουρμούρης, Πέπα, Αθανασιάδης,  (ΟΛΥΝΘΟΥ)
Πάτσι, Μίζα, Λειβαδιώτης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ)
Πάκο, Κοκκινίδης, Ευστρατιάδης, Λαδόπουλος, Κάνιος, Καραχαλίδης(ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ)
Παπαβασιλείου Δ., Αθανασιάδης Κ.,Γκέκας,Φουστανελίδης, Σιούζος Α.(ΑΦΥΤΟΥ)
Ανδρεάδης, Κωτρόνης Π.(ΣΑΡΤΗΣ)
Τσακλίδης, Ζήκος (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ)
Γκοντίνος, Θεοχάρης, Χαλκιάς (ΜΑΡΜΑΡΑ)
Ζούνης, Σουσούρας, Δάμδαλης, Τζιρίτης, Ισπιργιάννης, Πελεβάνης, Τσιότρας, Παπαφλωράτος, Ασλανασβίλι (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ)
Ναούμ, Λαγόντζος, Μανωλούδης (ΙΕΡΙΣΣΟΥ)
Αρζουμανίδης, Φιλιππίδης, Κανίδης (ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ)
Λαζαρίδης, Μεσιάρης, Τζοβανάκης, Γκιάτας, Γκοτζαμάνης(ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ)
Αλβανός, Παπαϊωαννου,(ΒΑΡΒΑΡΑΣ)
Βαχτανίδης, Σχοινάς, Ευθυμιάδης (Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ)
Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ζ., Γιαννέλης (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ)
2 ΑΥΤΟΓΚΟΛ:
Τσακλίδης (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ) 1 υπέρ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ και 1 υπερ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
1 ΑΥΤΟΓΚΟΛ:
Κοσμίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ) υπερ ΑΦΥΤΟΥ
Μισαϊλίδης(ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ) υπερ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
Μυγδάνης (Ν, ΦΩΚΑΙΑΣ) υπερ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Σάρτιος Θ. (ΜΑΡΜΑΡΑ) υπέρ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Ντάσιος (ΒΑΡΒΑΡΑΣ) υπερ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
Χατζηγιάννης (ΣΑΡΤΗΣ) υπερ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
Παπαευσταθίου(ΒΑΡΒΑΡΑΣ) υπερ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
Σχοινάς (Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ) υπερ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
Δαγκλής (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ) υπερ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ
Σαπρανίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ) υπερ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ Σ/Σ
Γαλαζούδης (ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ) υπερ ΟΛΥΝΘΟΥ
-----------------------------------------------------
** Ο ΣΜΥΡΛΗΣ (ΑΦΥΤΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ 11 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ
*** Ο ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 11 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΑΦΥΤΟΥ
**** Ο ΚΛΗΜΗΣ (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 2 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
***** Ο ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ(Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ 4 ΤΟΥ ΓΚΟΛ  ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΑΦΥΤΟΥ
****** O TEΡΣΕΝΙΔΗΣ (ΜΑΡΜΑΡΑ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 3 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ
*******  O ΜΕΛΙΣΗΣ (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 3 ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΟΛΥΝΘΟΥ
******** Ο ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
******** Ο ΣΑΛΑ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 7 ΑΠΟ ΤΑ 10 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
********** Ο ΑΣΛΑΝΑΣΒΙΛΙ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΑ  2 ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
*********** Ο ΧΡΥΣΟΓΟΝΙΔΗΣ (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ 3 ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
************ Ο ΓΚΑΝΙΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΦΥΤΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 2 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ
******ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΟΝΤΟ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΜΑΥΡΟ ΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΤΩΝ 16 ΟΜΑΔΩΝ ΤΟΥΣ.
ΑΡΧΕΙΟ: ΘΩΜΑ ΕΥΘΥΜΙΑΔΗ

OI ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΗΣ 30ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (29 Απριλ. 2018) ΣΤΗΝ Α΄ ΚΑΤΗΓ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ AΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ "Μetrosport": 



1. Καλύτερος Τερματοφύλακας: Γιώργος Καραϊτης (Π.Ο. Τρίγλιας) στο ΤΡΙΓΛΙΑ - ΑΦΥΤΟΣ
2. Καλύτερος Αμυντικός: Γιώργος Αστεριάδης (Νίκης Πολυγύρου) στο ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ - Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ
3. Καλύτερος Μέσος: Θανάσης Βέντζιος (Ολυνθος Ολύνθου) στο ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ - ΟΛΥΝΘΟΣ
4. Καλύτερος Επιθετικός: Σέρτζιο Μέτσι (Π.Ο. Τρίγλιας) στο ΤΡΙΓΛΙΑ - ΑΦΥΤΟΣ
5. Καλύτερος Μικρός Ποδοσφαιριστής: Παναγιώτης Κωτρόνης(Α.Ο. Σάρτης) στο ΣΑΡΤΗ - ΒΑΡΒΑΡΑ 
6. Καλύτερο Γκολ: Γιώργος Μανόλωφ (Αρη Κασσανδρας) στο ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ - ΟΛΥΝΘΟΣ  
7. Καλύτερος Προπονητής: Συμεωνίδης Ισαάκ (Α.Ο.Σάρτης) στο ΣΑΡΤΗ - ΒΑΡΒΑΡΑ 
8. Καλύτερος Διαιτητής:  Αλέξανδρος Τσακαλίδης στο Ν. ΦΩΚΑΙΑ - ΜΑΡΜΑΡΑΣ 

Τρίτη, 24 Απριλίου 2018

Ολα τα σενάρια παραμονής των ομάδων στην Α΄ Κατηγ. Χαλκιδικής. Τα πιθανά ζευγάρια!!! Ολη η εξαιρετική ανάλυση απο τον Σωτήρη Θωμαδάκη!!!

Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.
ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Μία ''στροφή'' πριν το τέλος της κανονικής περιόδου και το ζευγάρι του τελικού για την ανάδειξη του πρωταθλητή είναι γνωστό,με μοναδική ''εκκρεμότητα'' το πλεονέκτημα έδρας,για το οποίο φαβορί είναι ο Π.Ο.Τρίγλιας.
Στην μάχη της παραμονής όμως το ήδη διαμορφωθέν ζευγάρι Π.Ο.Μ - Αριστοτέλη,στο οποίο επίσης απομένει η διασφάλιση του πλεονεκτήματος,μπορεί να είναι και το μοναδικό,ίσως όμως να υπάρξει και δεύτερο,εφόσον κερδίσει ο Αετός Βαρβάρας στην Σάρτη.Τότε η ομάδα του Γιώργου Αλβανού θα αντιμετωπίσει,με μειονέκτημα έδρας,μία εκ των Α.Ο.Σάρτης,Προποντίδας Νέου Μαρμαρά,Νίκης Πολυγύρου. Ήδη έχει εξασφαλίσει την παραμονή του ο Διγενής Λακκώματος,μετά την μεγάλη νίκη,με ανατροπή μάλιστα,στην Βαρβάρα.!!!!!Έτσι ολοκληρώθηκε ένας πραγματικός ''άθλος'',αφού μιλάμε για μια ομάδα στο δυναμικό της οποίας υπήρχαν μόνο τρία δελτία το περασμένο καλοκαίρι και η συμμετοχή της ακόμα, ήταν στον ''αέρα''.Αξίζουν λοιπόν συγχαρητήρια,τόσο στην Διοίκηση του Διγενή,όσο και στους Τάσο Θεοδωρίδη,που κάθισε στον πάγκο από την 1η μέχρι την 21η αγωνιστική και Αντώνη Κασάπη,που συνέβαλε τα μέγιστα στο βαθμολογικό ντεμαράζ των τελευταίων και ιδιαίτερα κρίσιμων εννέα αγωνιστικών.Την παραμονή της έχει εξασφαλίσει και η Άκανθος Ιερισσού,που έχει 35 βαθμούς και δεν μπορεί να εμπλακεί σε κανένα σενάριο συμμετοχής στα play-out.
PLAY-OFF
Πιο ξεκάθαρη η κατάσταση στην κορυφή,αφού στον τελικό των play-off για την ανάδειξη του Πρωταθλητή Χαλκιδικής 2017-18, που θα πλαισιώσει τον Άρη Παλαιοχωρίου στην Γ' Εθνική της περιόδου 2018-19,θα αναμετρηθούν ο Π.Ο.Τρίγλιας με το Νέο Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας. Η ομάδα του Βασίλη Λευθερούδη προηγείται με 78 βαθμούς και στο ενδεχόμενο επικράτησης της επί του Τορωναίου Αφύτου στην Τρίγλια θα εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο και το πλεονέκτημα έδρας.
Ο Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας,που ακολουθεί με 77 βαθμούς,θα αγωνιστεί στον Πολύγυρο με τη Νίκη και θέλει τόσο τους τρεις βαθμούς,όσο και ''στραβοπάτημα'' της Τρίγλιας(ισοπαλία ή ήττα),ώστε να καταλάβει αυτός την πρωτιά.
Περίπτωση ισοβαθμίας των δύο θα υπάρξει μόνο στο ενδεχόμενο ήττας της Τρίγλιας από τον Τορωναίο και ισοπαλίας της Καλλικράτειας στον Πολύγυρο,με το ''σενάριο'' αυτό να ευνοεί τον νυν πρωτοπόρο,αφού επικράτησε με 0 - 2 στην Καλλικράτεια,ενώ ηττήθηκε με 1 - 2 στην Τρίγλια.
PLAY-OUT
Το μόνο δεδομένο ζευγάρι των play-out,ότι και να γίνει την τελευταία αγωνιστική,είναι αυτό μεταξύ του Π.Ο.Μουδανιών και του Αριστοτέλη Σταγείρων/Στρατονίκης,με μοναδικό ζητούμενο το ποιός από τους δύο θα πάρει το πλεονέκτημα έδρας.Αυτή τη στιγμή το έχει ο Π.Ο.Μ,αφού έχει καλύτερη επίθεση,ευρισκόμενος στο +10 από τον Αριστοτέλη(45 γκολ υπέρ ο πρώτος,έναντι 35 του δεύτερου),μια και τα δύο μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν ισόπαλα,2 - 2 στα Μουδανιά και 0 - 0 στην Στρατονίκη.
Στην περίπτωση νίκης του Π.Ο.Μ στην Ιερισσό,τότε αυτός θα το διατηρήσει ,ενώ εάν χάσει η φέρει ισοπαλία και επικρατήσει ο Αριστοτέλης των Μ.Κ Στρατωνίου,τότε αυτό περνάει στην ομάδα των Σταγείρων/Στρατονίκης.
Σε οποιαδήποτε μεταξύ τους ισοβαθμία,είτε στους 30(ήττα και των δύο) είτε στους 31(ισοπαλία και των δύο),είτε στους 33(νίκη και των δύο),το πλεονέκτημα θα είναι του Π.Ο.Μ.Το μοναδικό και πολύ ακραίο σενάριο,με τις δύο ομάδες να είναι ισόβαθμες και το πλεονέκτημα να περνάει στον Αριστοτέλη,θα συμβεί εάν αυτός καταφέρει στο τελευταίο παιχνίδι του να καλύψει το -10 από το οποίο υπολείπεται επιθετικά του Π.Ο.Μ!
Ο Αετός Βαρβάρας θα αγωνιστεί στην Σάρτη με μοναδικό στόχο τη νίκη,αφού μόνο μ'αυτήν θα αποκτήσει σίγουρα το δικαίωμα συμμετοχής του στα play-out.Η ισοπαλία θα φέρει την ομάδα του Αετού στα play-out μόνο στο ενδεχόμενο ήττας της Προποντίδας Νέου Μαρμαρά στη Νέα Φώκαια.Σ'αυτή την περίπτωση,ακόμα και αν υπάρξει τριπλή ισοβαθμία στους 33 μεταξύ Προποντίδας,Π.Ο.Μ και Αριστοτέλη,η Προποντίδα έρχεται πρώτη,ο Π.Ο.Μ δεύτερος και ο Αριστοτέλης τρίτος.Οπότε τα ζευγάρια των play-out θα είναι Προποντίδα - Αετός και Π.Ο.Μ - Αριστοτέλης.Επίσης η Προποντίδα έχει το πλεονέκτημα στην διπλή ισοβαθμία στους 33,τόσο με τον Π.Ο.Μουδανιών,όσο και με τον Αριστοτέλη.Αυτά όλα όμως επαναλαμβάνουμε μόνο εφόσον ηττηθεί η Προποντίδα στην Φώκαια.
Εννοείται ότι στο ενδεχόμενο ήττας του Αετού Βαρβάρας στην Σάρτη,τότε αυτός υποβιβάζεται απ'ευθείας,με το ήδη διαμορφωθέν δίδυμο των play-out να είναι και το μοναδικό,από το οποίο θα προκύψει ο τέταρτος που θα ''συνοδεύσει'' τους Αστέρα Αγίου Νικολάου,Ηρακλή Νέας Φώκαιας και Αετό Βαρβάρας στην Β' Κατηγορία.
Η Προποντίδα,εφόσον κερδίσει στην Φώκαια,σώζεται απ'ευθείας .Εάν φέρει ισοπαλία και χάσει η Νίκη στον Πολύγυρο από την Καλλικράτεια,όπως και ο Α.Ο.Σάρτης από τον Αετό Βαρβάρας,τότε Α.Ο.Σάρτης,Προποντίδα Νέου Μαρμαρά και Νίκη Πολυγύρου θα ισοβαθμήσουν στους 34.Σ'αυτή την περίπτωση Σάρτη και Μαρμαράς σώζονται απ'ευθείας,ενώ το άλλο ζευγάρι των play-out θα είναι Νίκη Πολυγύρου - Αετός Βαρβάρας,εννοείται με πλεονέκτημα της ομάδας του Γιώργου Βούλγαρη.
Επίσης στο ενδεχόμενο ισοβαθμίας Α.Ο.Σάρτης και Νίκης Πολυγύρου(ήττες και των δύο την τελευταία αγωνιστική) στους 34 και πάλι η Νίκη θα αντιμετωπίσει τον Αετό.Αυτό το σενάριο θα ισχύσει εφόσον κερδίσει η Προποντίδα στην Φώκαια
Στην περίπτωση ισοβαθμίας Α.Ο.Σάρτης και Προποντίδας Νέου Μαρμαρά στους 34(δηλαδή ήττα Α.Ο.Σ από Αετό και ισοπαλία της Προποντίδας στην Φώκαια)ευνοείται ο Α.Ο.Σάρτης και η Προποντίδα θα αντιμετωπίσει,με πλεονέκτημα έδρας τον Αετό
Η Νίκη Πολυγύρου σώζεται απ'ευθείας,ανεξάρτητα από τ'άλλα αποτελέσματα,στο ενδεχόμενο νίκης ή ισοπαλίας της κόντρα στο Νέο Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας.
Εάν ηττηθεί η Νίκη,πάλι παραμένει απ'ευθείας στην περίπτωση νίκης του Α.Ο Σάρτης επί του Αετού Βαρβάρας ή ισοπαλίας στο ίδιο παιχνίδι,αλλιώς εφόσον ηττηθεί η Προποντίδα στην Φώκαια.
Ο Α.Ο.Σάρτης θα αγωνιστεί στα play-out μόνο στο ενδεχόμενο ήττας του από τον Αετό Βαρβάρας,νίκης ή ισοπαλίας της Νίκης Πολυγύρου και νίκης της Προποντίδας Νέου Μαρμαρά.Τότε θα αντιμετωπίσει,με πλεονέκτημα έδρας,τον Αετό.
Σαν συμπέρασμα,''κλειδί'' για την διαμόρφωση ή όχι ενός δεύτερου ζευγαριού στα play-out είναι το αποτέλεσμα του ντέρμπι παραμονής μεταξύ του Α.Ο.Σάρτης και του Αετού Βαρβάρας,αφού ενδεχόμενη νίκη των γηπεδούχων ''ακυρώνει'' όλα τα πιθανά σενάρια που αναφέρθηκαν παραπάνω.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Όλυνθος Ολύνθου
Νίκη Πολυγύρου - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας
Άκανθος Ιερισσού - Π.Ο.Μουδανιών
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Προποντίς Νέου Μαρμαρά
Α.Ο.Σάρτης - Αετός Βαρβάρας
Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης - Τα Μ.Κ.Στρατωνίου
Διγενής Λακκώματος - Αστήρ Αγίου Νικολάου (3 - 0) α.α
Π.Ο.Τρίγλιας - Τορωναίος Αφύτου
Αναλυτικά και η βαθμολογία σε 29 αγωνιστικές
1.Π.Ο.Τρίγλιας 78
2.Ν. Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 77
3.Άρης Κασσανδρείας  64
4.Όλυνθος Ολύνθου 62
5.Τα Μ.Κ.Στρατωνίου 51
6.Τορωναίος Αφύτου 43
7.Άκανθος Ιερισσού 35
8.Α.Ο.Σάρτης 34
9.Διγενής Λακκώματος 34
10.Νίκη Πολυγύρου 34
11.Προποντίς Νέου Μαρμαρά 33
12.Π.Ο.Μουδανιών 30
13.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 30
14.Αετός Βαρβάρας 26
15.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 19
16.Αστήρ Αγίου Νικολάου -1

Ολα τα Αποτελέσματα της 29ης Αγωνιστικής (22 Απρ. 2018) στην Α΄ κατηγ. Χαλκιδικής. Η Βαθμολογία, οι Σκόρερς, οι Καλύτεροι της Αγωνιστικής και οι Επόμενοι Αγώνες της Α΄ Κατηγ.


Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.




 ΕΠΟΜΕΝΗ   
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ( 30η) ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018

ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ - ΟΛΥΝΘΟΣ
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ - Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ
ΙΕΡΙΣΣΟΣ - Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ
Ν. ΦΩΚΑΙΑ - Ν. ΜΑΡΜΑΡΑΣ
ΣΑΡΤΗ - ΒΑΡΒΑΡΑ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ
Ν. ΤΡΙΓΛΙΑ - ΑΦΥΤΟΣ
ΛΑΚΚΩΜΑ - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ (3-0)α.α

Σκόρερς Α` Kατηγ. Χαλκιδικής (29η αγωνιστική):
Αποτέλεσμα εικόνας για γκολ


 20 ΓΚΟΛ:
Μέτσι (ΤΡΙΓΛΙΑ)
18 ΓΚΟΛ:
 Κωνσταντάγκας (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
17 ΓΚΟΛ:
 Λεσάϊ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)

15 ΓΚΟΛ:
 Πανισκάκης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
14 ΓΚΟΛ: 
 Νταμαρλής (ΣΑΡΤΗ)
12 ΓΚΟΛ:
Μετάϊ (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)

11 ΓΚΟΛ:
Σμυρλής ( ΑΦΥΤΟΣ)**
Καραδήμος (ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Σπάσιτς(ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Ραμιώτης (ΒΑΡΒΑΡΑ)
 Αθανασιάδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)***
 Φαϊταζόγλου (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)

10 ΓΚΟΛ:

 Ιβάνωφ (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Σάλα ( ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)*********
9 ΓΚΟΛ:
 Κωνσταντινίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)
 Καρνόπουλος (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
8 ΓΚΟΛ:
Σκέμπι (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Καφές (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
 Παναγιωτόπουλος(ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Τσίγκας (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Αγγ.Παπαδόπουλος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
7 ΓΚΟΛ:
 Μπακαρόπουλος ( ΤΡΙΓΛΙΑ)
Μεγαλοοικονόμου (ΤΡΙΓΛΙΑ)
  Σαϊτιώτης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
 Αργυρίου(ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Τσομπανίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)

6 ΓΚΟΛ:
Τσάνι (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
Σέρα (ΛΑΚΚΩΜΑ)
 Μανόλωφ (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Κανάνι (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Σιδηρόπουλος (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Πανιτσίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Μπαλικτσής (ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Σαρβανίδης (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Χύσα (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
 Τσακίρογλου (ΦΩΚΑΙΑ)
 Παπαποστόλου (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
 Κεφάλας (ΟΛΥΝΘΟΣ)
 Σύγγελης (ΣΑΡΤΗ)
 Γκούτζιος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
 Μπάτσιος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
5 ΓΚΟΛ:
Κατσόγλου (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Καραπαυλος (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Ελένζι (ΟΛΥΝΘΟΣ)
 Κίτα (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Γκότας (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Μποβάκης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Παπαδόπουλος (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Ντόι (ΦΩΚΑΙΑ)
4 ΓΚΟΛ:
Χαλούλι (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Ψυχογιός (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Γερασίμου(ΑΦΥΤΟΣ)
Τσεμεκίδης (ΑΦΥΤΟΣ)
 Μανώλη (ΑΦΥΤΟΣ)
 Μαρκογιαννάκης (Ν. ΦΩΚΑΙΑ)*****
 Μουράτι (ΦΩΚΑΙΑ)
 Νεστωράς (ΦΩΚΑΙΑ)
 Πετσάβας(ΣΑΡΤΗ)
 Λουκάκης (ΣΑΡΤΗ)
Βραχνός (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
 Μεντεσίδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Πέτκος (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
 Σιδηρόπουλος(ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Κοσμίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
 Παπαποστόλου (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Δούμας (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Μελίσης (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ)******
Νεστερόπουλος (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Κατσαμακίδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Μιλκουδης (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Σαπανίδης (ΤΡΙΓΛΙΑ)
3 ΓΚΟΛ:
 Κουτσάϊ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Μανωλακούδης (ΣΑΡΤΗ)
Χουμάς (ΣΑΡΤΗ)
Δερνεκξής (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Γιαλετζής (ΛΑΚΚΩΜΑ)
 Χρυσογονίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)******
Δόμπρογλου(ΤΡΙΓΛΙΑ)
 Γεράντζης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Βαλμάρσκυ (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Ουγκονσότο (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Βούλγαρης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)*******
Μεμάϊ (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
 Τσεκος ( ΣΤΡΑΤΩΝΙ )
Συρόπουλος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Ντάσιος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
Μπίντος (ΒΑΡΒΑΡΑ)

Καραστέργιος (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Νικολαϊδης (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Τοντώρ (ΑΦΥΤΟΣ)
Λογγινίδης (ΑΦΥΤΟΣ)
Τσούρι (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
 Τερσενίδης (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)******
Τσιλιγκιρίδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Μούμκας(ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Ουσταμπασίδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
2 ΓΚΟΛ:
Τσιτσίκας (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Παυλάτος (ΒΑΡΒΑΡΑ)
Τσίκο (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Κλήμης (ΛΑΚΚΩΜΑ)****
Χατζηαναγνώστου (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Δημούδης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Χλιάπας (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Ασλανασβίλι (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)*********
Αυγέρος (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Κωνσταντινίδης(ΟΛΥΝΘΟΣ)
Αναστασιάδης (ΟΛΥΝΘΟΣ) 
Καραγκιοζίδης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Παπαδόπουλος Αμβ. (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Μπέσας (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Σταυρόπουλος (ΤΡΙΓΛΙΑ)
Ιβάν (ΑΦΥΤΟΣ)
Φοιτάς (ΑΦΥΤΟΣ)
Ζάβας (ΣΑΡΤΗ)
Ψιλογιάννης (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Μίλκας (ΚΑΣΣΑΔΡΑΣ)
Μισαϊλίδης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Νικολαϊδης (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Κατσαρός (ΦΩΚΑΙΑ)
Σταθώρης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
Ζαχαριάδης (ΣΤΑΓΕΙΡΑ)
*ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ (73) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΚΟΛ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ (12) ΑΥΤΟΓΚΟΛ.
** Ο ΣΜΥΡΛΗΣ (ΑΦΥΤΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ 11 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ
*** Ο ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 11 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΑΦΥΤΟΥ
**** Ο ΚΛΗΜΗΣ (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 2 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
***** Ο ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ(Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ 4 ΤΟΥ ΓΚΟΛ  ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΑΦΥΤΟΥ
****** O TEΡΣΕΝΙΔΗΣ (ΜΑΡΜΑΡΑ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 3 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ
*******  O ΜΕΛΙΣΗΣ (ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 3 ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΟΛΥΝΘΟΥ
******** Ο ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
******** Ο ΣΑΛΑ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 7 ΑΠΟ ΤΑ 10 ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
********** Ο ΑΣΛΑΝΑΣΒΙΛΙ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ 1 ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΑ  2 ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
*********** Ο ΧΡΥΣΟΓΟΝΙΔΗΣ (ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ) ΠΕΤΥΧΕ ΤΑ 2 ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ 3 ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΑΡΧΕΙΟ: ΘΩΜΑ ΕΥΘΥΜΙΑΔΗ


OI ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΗΣ 29ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (22 Απριλ. 2018) ΣΤΗΝ Α΄ ΚΑΤΗΓ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ AΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ "Μetrosport": 


1. Καλύτερος Τερματοφύλακας: Μιχάλης Σουνάς (Ολυνθος Ολύνθου) στο ΟΛΥΝΘΟΣ - ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ

2. Καλύτερος Αμυντικός: Γιάννης Μπέσας (Π.Ο. Ν. Τρίγλιας) στο ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΤΡΙΓΛΙΑ

3. Καλύτερος Μέσος: Σωτήρης Κωνσταντινίδης (Διγενή Λακκώματος) στο ΒΑΡΒΑΡΑ - ΛΑΚΚΩΜΑ

4. Καλύτερος Επιθετικός: Γιώργος Σαίτιώτης (Π.Ο. Μουδανιών) στο ΜΟΥΔΑΝΙΑ -ΣΑΡΤΗ

5. Καλύτερος Μικρός Ποδοσφαιριστής: Θανάσης Τσακμάκης (Προποντίς Ν. Μαρμαρά) στο ΜΑΡΜΑΡΑΣ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ

6. Καλύτερο Γκολ: Πάρις Χρυσογονίδης (Διγενή Λακκώματος) στο ΒΑΡΒΑΡΑ - ΛΑΚΚΩΜΑ 

7. Καλύτερος Προπονητής: Αντώνης Κασάπης (Διγενή Λακκώματος) στο ΒΑΡΒΑΡΑ - ΛΑΚΚΩΜΑ

8. Καλύτερος Διαιτητής:  Δημήτρης Δραγάτης στο Ν. ΜΑΡΜΑΡΑΣ -ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ