Τρίτη, 25 Αυγούστου 2015

ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΔΙΓΕΝΗ Λακκώματος απο την ΑΣΠΙΔΑ Ξάνθης!!!!!

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t34.0-12/11920424_10207258458847155_351451600_n.jpg?oh=0838791f7e686359f243795b5748b933&oe=55DECC91
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ(Κ-20)
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/11911455_10207258487567873_563007354_n.jpg?oh=c8214a97c0ad27002d9b7e7558c34776&oe=55DEC4EC
ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.....
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11888128_10204389899699898_4940862611720458927_n.jpg?oh=f59d8cf0d213e23c393d7da689852784&oe=5678DC87
....ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΟΥ ΦΑΝΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ Ο ΓΕΝ. ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΟΥ ΔΙΓΕΝΗ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ ΤΑΣΟΣ ΟΡΤΟΥΛΙΔΗΣ!!!!

              Μια ακόμα μεταγραφή ολοκλήρωσε σήμερα ο ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ που απέκτησε  τον πολύ καλό  μεσοεπιθετικό  Γιώργο Σαββίδη απο την ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ. Ο 21χρονος  ποδοσφαιριστής ξεκίνησε την καριέρα από τις Ακαδημίες του ΗΡΑΚΛΗ, ακολούθως έπαιξε στον ΠΑΟΚ (Κ-20), και από κει πήγε στον Γ.Σ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και στην ΑΠΕΛ. 
              Ο Γιώργος Σαββίδης που ηταν βασικός στέλεχος των μικτών ομάδων της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, τα βρήκε σε όλα με την διοίκηση του Παναγιώτη Ορτουλίδη και θα ενσωματωθεί κανονικά στη προετοιμασία του Νίκου Πασιαλή. Ο βοηθός προπονητή και γυμναστής του ΔΙΓΕΝΗ Μπάμπης Μαυρίδης γνωρίζει πολύ καλά τον Σαββίδη  και ξέρει τι να περιμένει από αυτόν, μιας και έχει συνεργαστεί επί θητείας του στον ΗΡΑΚΛΗ  με τον νεαρό ποδοσφαιριστή που διακρίνεται  για το ήθος του, για την ποδοσφαιρική του παιδεία  αλλα και για το χαρκτηριστικό του γνώρισμα στις ασίστ ( πάρε - βάλε)!!!!.

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Ολο το πρόγραμμα της Α΄ Κατηγορίας ποδ.περιόδου 2015-16.



Ε. Π. Σ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ   Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ   2015 - 2016.
1η Αγωνιστική ( 16η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
2η Αγωνιστική ( 17η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
3η Αγωνιστική ( 18η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
4η Αγωνιστική ( 19η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
5η Αγωνιστική ( 20η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
6η Αγωνιστική ( 21η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
7η Αγωνιστική ( 22η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
8η Αγωνιστική ( 23η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
9η Αγωνιστική ( 24η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
10η Αγωνιστική ( 25η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
11η Αγωνιστική ( 26η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
12η Αγωνιστική ( 27η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
13η Αγωνιστική ( 28η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
14η Αγωνιστική ( 29η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ  -  ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ  -  Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ  -  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ  -  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ  -  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ
ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  -  Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
   15η Αγωνιστική ( 30η ) 1ος Γύρος 2ος Γύρος
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005  -  ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ  -  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ  -  ΘΕΡΜΑϊΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ  -  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ  -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  -  Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ  -  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Ο Διγενής με Δόξα Ορμύλιας. Ολη η κλήρωση της πρώτης και δεύτερης φασης!!!



Tην Δευτέρα 24/8 πραγματοποιήθηκαν οι  κληρώσεις τόσο του πρωταθλήματος όσο και του κυπέλλου στην ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ.
Η διοργάνωση που θα διεξαχθεί πρώτη είναι το κύπελλο στις 5-6 Σεπτεμβρίου(πρώτη φάση). Μια εβδομάδα αργότερα κάνει πρεμιέρα και το πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας.
Τα παιχνίδια που έβγαλε η κληρωτίδα είναι πολύ σημαντικά και μέσα σε αυτά περιλαμβάνονται και πολλά ντέρμπι.
Η κλήρωση του κυπέλλου(σημαντικό να προσεχθούν και οι αριθμοί , καθώς στη δεύτερη φάση παίζουν ρόλο οι αριθμοί με τα ζευγάρια):
Βόρειος Ομιλος:
1. Νίκη Πολυγύρου (επόμενη φάση, άνευ αγώνος)
2. Φοίνιξ Νικήτης (επόμενη φάση, άνευ αγώνος)
3. 'Ακανθος Ιερισσού - Θύελλα Στανού
4. Ανθεμούς Γαλάτιστας - Στρατώνι
5. Άρης Παλαιοχωρίου - Απόλλων Αρναίας
6. Τορωναίος Συκιάς - Ολυμπιάδα
7. Χολομών Ρ/Π - Αετός Βαρβάρας
8. Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Προποντίς Μαρμαρά

Νότιος Όμιλος:
9. Θερμαϊκός Πορταριάς (επόμενη φάση, άνευ αγώνος)
10. Π.Ο Τρίγλιας (επόμενη φάση, άνευ αγώνος)
11. Τορωναίος Αφύτου - ΠΟ Μουδανιών
12  Όλυνθος Ολύνθου - ΠΟΝ Καλλικράτειας
13. Άρης Κασσανδρείας - Θύελλα Κρήνης
14. Διγενής Λακκώματος - Δόξα Ορμύλιας
15. ΑΕ Ποντίων Πετραλώνων - ΑΟ Σημάντρων
16. Ερμής Ν. Ποτίδαιας - Θερμαϊκός Φλογητών

Στη δεύτερη φάση τα ζευγάρια που προκύπτουν είναι τα εξής:
13-12
5-1
9-8
15-6
7-16
2-10
11-14
4-3

Οι αναμετρήσεις και των δύο φάσεων είναι μονές και στη δεύτερη φάση ο αριστερός αριθμός ανήκει στην γηπεδούχο ομάδα.
(Π.χ ο αριθμός 11 ανήκει στο ζευγάρι Τορωναίος Αφύτου-ΠΟ Μουδανιών. Ο νικητής αυτού του ζευγαριού, στη δεύτερη φάση θα είναι γηπεδούχος και θα υποδεχθεί τον νικητή του ζευγαριού 14, δηλαδή ή το Λάκκωμα ή την Ορμύλια.