Κυριακή, 31 Μαΐου 2015

ΕΠΟ - ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ: Δείτε βαθμολογίες και ποιες ομάδες θα είναι τη νέα σεζόν στη Γ' Εθνική!!!!!


Δείτε βαθμολογίες και ποιες ομάδες θα είναι τη νέα σεζόν στη Γ' Εθνική.

Τη συμμετοχή τους στη Γ' Εθνική εξασφάλισαν και οι Φαρκαδόνα, Πύδνα Κίτρους, Αχέρων Καναλακίου, Ερμής Ζωνιανών, Κανάρης Νενητών, Ηράκλειο, Ιάλυσος, Νέστος Χρυσούπολης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Απόλλων Κρ. Βρύσης, Εορδαϊκός, ΑΟ Χαλκίδας, ΑΟ Λεβάντε.
*Σπάρτη και ΑΟ Κυπαρισσίας θα δώσουν αγώνα μπαράζ για να προκύψει η ομάδα που θα ανέβει.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 2-1
Νέστος Χρυσούπολης - ΑΕ Διδυμότειχου 5-0
Βαθμολογία (6η αγων.)
Β. Γκολ
1.Νέστος Χρυσούπολης 14 14-4
---------------------------------------------------
2.Άρης Αβάτου 10 12-5
3.Δόξα Προκυνητών 6 8-12
4.ΑΕ Διδυμοτείχου 2 5-14

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΕ Λαγκαδά - Απόλλων Παραλιμνίου 2-1
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Γ.Σ. Προσοτσάνης 2-0
Βαθμολογία (6η αγων.)
Β. Γκολ
1.ΑΠΕ Λαγκαδά 11 12-5
--------------------------------------------------
2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 10 4-7
3. Απόλλων Παραλιμνίου 7 4-6
4.Γ.Σ. Προσοτσάνης 5 5-7

3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Κιλκισιακός - ΠΟ Μουδανιών 3-1
Απόλλων Κρ. Βρύσης - ΑΣ Ειρηνούπολης 3-1
Βαθμολογία (6η αγων.)
Β. Γκολ
1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 15 12-5
--------------------------------------------------
2.Κιλκισιακός 13 15-9
3.ΠΟ Μουδανιών 7 6-11
4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0 5-13

4ος ΟΜΙΛΟΣ:
Παναργειακός Ορεστικού-Φλώρινα 2-0
Εορδαϊκός-ΑΕ Ποντίων 3-0
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Εορδαϊκός 12 10-2
--------------------------------------------------
2.Παναργειακός Ορεστικού 10 7-4
3.Φλώρινα 6 4-10
4.ΑΕ Ποντίων 3 4-9

5ος ΟΜΙΛΟΣ:
Θύαμις Καστρίου-Φαρκαδόνα 0-2
ΑΟ Σιναράδων-ΑΟ Βελισσαρίου 2-3
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Φαρκαδόνα 14 8-0
-------------------------------------------
2.ΑΟ Βελισσαρίου 11 11-4
3.ΑΟ Σιναράδων 8 8-6
4.Θύαμις Καστρίου 0 1-18

6ος ΟΜΙΛΟΣ:
Ατρόμητος Παλαμά-Πύδνα Κίτρους 3-1
Αμπελωνιακός-Αλμυρός 3-2
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Πύδνα Κίτρους 13 9-6
------------------------------------------
2.Ατρόμητος Παλαμά 11 9-3
3.Αμπελωνιακός 8 6-7
4.Αλμυρός 1 5-13

7ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΟ Χαλκίδας-Μαλεσίνα 2-0
Αίολος-Θήβα 1-2
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.ΑΟ Χαλκίδας 12 11-4
------------------------------------------
2.Θήβα 11 11-6
3.Μαλεσίνα 8 9-9
4.Αίολος 1 3-14
8ος ΟΜΙΛΟΣ:
Σκουφάς Κομποτίου-Απόλλων Ευπαλίου 2-2
Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου 0-0
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Αχέρων Καναλακίου 14 8-0
---------------------------------------------------
2.ΑΕ Μεσολογγίου 9 4-3
3.Σκουφάς Κομποτίου 5 5-8
4.Απόλλων Ευπαλίου 4 7-13

9ος ΟΜΙΛΟΣ:
Αιγάλεω-Ίκαρος Καλλ. 4-0
Κερατσίνι-Ηράκλειο 0-1
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Ηράκλειο 18 10-1
-----------------------------------------
2.Αιγάλεω 9 8-5
3.Κερατσίνι 6 3-6
4.Ίκαρος Καλλ. 3 1-10

10ος ΟΜΙΛΟΣ:
Διαγόρας Αγ. Παρ.-Κανάρης Νενήτων 0-1
Πυθαγόρας Σάμου-Πανναξιακός 0-1
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1..Κανάρης Νενήτων 14 10-3
------------------------------------------
2Πανναξιακός 11 10-7
3.Διαγόρας Αγ. Παρ. 8 8-7
4.Πυθαγόρας Σάμου 0 3-14

11ος ΟΜΙΛΟΣ:
Ακράτητος-ΑΟ Ζευγολατιού 1-1
Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας 3-0
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Ιάλυσος 16 14-2
------------------------------------------
2.Θύελλα Ραφήνας 11 9-5
3.ΑΟ Ζευγολατίου 4 5-9
4.Ακράτητος 2 2-14

12ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Κεφαλονιάς 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 1-1
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.ΑΟ Λεβάντε 10 10-5
--------------------------------------------------
2.ΑΕ Κεφαλονιάς 9 7-5
3.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 8 11-8
4.Αστέρας Αμαλιάδας 3 4-14

13ος ΟΜΙΛΟΣ:
Πανθυρεατικός-ΑΟ Κυπαρισσίας 1-2
Σπάρτη-ΠΑΟ Κουτσοποδίου 2-0
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.ΑΟ Κυπαρισσίας 15 11-3
2.Σπάρτη 15 11-3
--------------------------------------------------
3.ΠΑΟ Κουτσοποδίου 4 6-10
4.Πανθυρεατικός 1 3-15
*Ο Πανθυρεατικός έχει έναν μηδενισμό.

14ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΟΦ Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 3-1
Ερμής Ζωνιανών-Ρούβας 1-4
Βαθμολογία (6 αγων.)
Β. Γκολ
1.Ερμής Ζωνιανών 13 10-7
------------------------------------------
2.Ρούβας 11 13-4
3.ΟΦ Ιεράπετρας 8 8-5
4.Άρης Σούδας 1 4-19

Επίσημα “πτυχιούχος” οικονομολόγος ο Πασχάλης Δραγανίδης!!!


draganidis
O Πασχάλης Δραγανίδης που κατά τη φετινή χρονιά αγωνίστηκε στο Σουφλί, και στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής, κατάφερε να συνδυάσει σπουδές και ποδόσφαιρο και να πάρει το πτυχίο του στα Οικονομικά χωρίς να καθυστερήσει ιδιαίτερα.
Ο 22χρονος πρωην παίχτης των ακαδημιών του Πανθρακικού, έδειξε, πως με θέληση, κόπο αλλά και θυσίες μπορούν όλα να γίνουν, αφού κατάφερε τα τελευταία χρόνια και ιδίως φέτος να κάνει το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη- Κομοτηνή (μένει μόνιμα) – Σουφλί να φαίνεται δρομολόγιο Κομοτηνή – Σάπες!
Ο οικονομολόγος πια Πασχάλης αποφοίτησε με βαθμό “Λίαν καλώς” από τη σχολή Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και πλέον θα θυμάται το 2015 ως μια από τις καλύτερες χρονιές του, με επιτυχίες με την ομάδα του Έβρου Σουφλίου και με την απόκτηση του πτυχίου του στην ανώτατη εκπαίδευση.
Κοντά του στην ορκωμοσία του, οι δικοί του άνθρωποι, ανάμεσά τους και η “καλή” του Ιωάννα. Κόσμος που βρέθηκε από την Κομοτηνή αλλά και τη Θεσσαλονίκη, όπου όπως είναι γνωστό κατοικούσε ως φοιτητής αλλά και αγωνίστηκε σε αρκετές ομάδες τις ευρύτερης περιοχής τα χρόνια της φοίτησης (ΠΑΟΔ, Διγενής Λακκώματος, Αναγέννηση Επανομής).
joanna

Τρίτη, 19 Μαΐου 2015

ΕΠΟ: Το Ελληνικό ποδόσφαιρο μπαίνει σε νέα εποχή καθώς έγινε η έγκριση του νέου καταστατικού της ΕΠΟ απο το Ειρηνοδικείο Αθηνών. Οι δηλώσεις του προέδρου Γ. Γκιρτζίκη



Επ’ ευκαιρία της έγκρισης του Καταστατικού της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας από το Ειρηνοδικείο Αθηνών, ο πρόεδρος της ΕΠΟ Γιώργος Γκιρτζίκης προέβη σήμερα Τρίτη 19 Μαϊου 2015 στην ακόλουθη δήλωση:

«Το ελληνικό ποδόσφαιρο μπαίνει σε μια νέα εποχή, καθώς το καταστατικό της Ομοσπονδίας είναι πλέον σε όλο το εύρος του πλήρως εναρμονισμένο με τις καταστατικές διατάξεις της FIFA.
Πιστεύω ότι μπορούμε να αναπτυχθούμε και να βελτιωθούμε αν πλησιάσουμε περισσότερο τα διεθνή επιτυχημένα πρότυπα, αντί να ψάχνουμε για ελληνικές ευρεσιτεχνίες που θα μας απομακρύνουν και θα μας θέσουν εκτός διεθνούς ποδοσφαίρου.

Είναι καιρός το ελληνικό ποδόσφαιρο, στο σύνολό του, να πάψει να κοιτάζεται στον καθρέπτη της ελληνικής κοινωνίας μεμψιμοιρώντας για τις ατέλειές του. Πρέπει να αρχίσει να κοιτάζει το παράθυρο με θέα τον υπόλοιπο κόσμο, να δανειστεί τα παραδείγματα που του ταιριάζουν, να διορθώσει τις ατέλειές του και να προχωρήσει μπροστά».

Το νέο Καταστατικό της Ομοσπονδίας είναι δημοσιευμένο στο www.epo.gr και στην ενότητα ΕΠΟ/Κανονισμοί και Δίκαιο.

Εγκρίθηκαν κατά τη διάρκεια της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης των Ενώσεων-μελών της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας ο διοικητικός και οικονομικός απολογισμός.

Ειδικότερα, ο διοικητικός απολογισμός περιόδου 18/5/2013-17/5/2014 υπερψηφίστηκε από 49 Ενώσεις. Τρεις ψήφισαν «όχι», ενώ δύο δήλωσαν παρούσες. Ο οικονομικός απολογισμός για την περίοδο 1/1/2013-31/12/2013 εγκρίθηκε από 53 Ενώσεις, με μια ΕΠΣ να ψηφίζει «όχι». Επιπλέον, εγκρίθηκε ομόφωνα ο προϋπολογισμός περιόδου 1/1/2015-31/12/2015.
Τέλος, εγκρίθηκε ομόφωνα το σχέδιο Καταστατικού της ΕΠΟ και τα πέντε παραρτήματα του Κανονισμού Εφαρμογής του Καταστατικού και επικυρώθηκαν οι τροποποιήσεις των Κανονισμών που είχε εγκρίνει το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας.
 Αξίζει να σημειωθεί οτι ήταν η τελευταία "ιστορική" Γενική Συνέλευση της ΕΠΟ, οπου εγκρίθηκαν σημαντικές αποφάσεις για την Ομοσπονδία και το μέλλον του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Μάλιστα για τους  αντιπροσώπους των ενώσεων ηταν  η τελευταία τους φορά που εγινε η γενική συνέλευση με αυτην την μορφή αφου απο τις επόμενες Γενικές Συνελευσεις αλλαζει ο χάρτης των ψήφων που θα εχουν δικαιωμα να συμμετάσχουν  σε εκλογές και Γ.Σ. της ΕΠΟ.
Στον παρακάτω πίνακα παραθέτουμε όλους τους αντιπροσώπους των Ενώσεων Μελών (ΕΠΣ), που είχαν δικαίωμα ψήφου κατα την "ιστορική" Τακτική Συνέλευση της ΕΠΟ στην Αθήνα στις 6 Ιουνίου 2014 που άλλαξε το καταστατικό της ΕΠΟ.
 1.  SUPER LEAGUE:                    Μώραλης Γιάννης
 2.  FOOTBALL LEAUGE:            Στούπος Γεώργιος
 3.  ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ:                       Νικόπουλος Αγγελος
 4.   ''  ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ:    Παπαχρήστος Παναγιώτης
 5.   "  ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ:               Παπαμακάριος Γιώργος
 6.   "  ΑΡΓΟΛΊΔΑΣ:                     Αποστολόπουλος Γιάννης
 7.   "  ΑΡΚΑΔΙΑΣ:                        Κουρούσιος Γεώργιος
 8.   "  ΑΡΤΑΣ:                               Τρομπούκης Αθανάσιος
 9.   "  ΑΧΑΪΑΣ                              Μπαλαφούτης Δημήτριος
10.  "  ΒΟΙΩΤΙΑΣ:                         Χατζηκυριάκος Χρήστος
11.  "  ΓΡΕΒΕΝΩΝ:                        Κοσματόπουλος Γιώργος
12.  "  ΔΡΑΜΑΣ:                            Χατζησαρόγλου Γιώργος
13.  "  ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:          Οικονόμου Αργύριος
14.  "  ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ:                Διακοφώτης Παναγιώτης
15.  "  ΕΒΡΟΥ:                                Χατζημαρινάκης Παντελής
16.  "  ΕΥΒΟΙΑΣ:                           Πίσχινας Γιώργος
17.  "  ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ:    Προσωρινή Διοίκηση Δικαστηριου       χωρις δικαίωμα ψήφου.
18.  "  ΖΑΚΥΝΘΟΥ:                        Μαρίνος Κωνσταντίνος
19.  "  ΗΛΕΙΑΣ:                              Κουλούρης Αρης
20.  "  ΗΜΑΘΙΑΣ:                          Σεμερτζίδης Παναγιώτης
21.  "  ΗΠΕΙΡΟΥ:                            Βράκας Κωνσταντίνος
22.  "  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ:                       Τζώρτζογλου Νικόλαος
23.  "  ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ:                    Παππάς Ιωάννης
24.  "  ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ:                       Μπατζιάκας Αναστάσιος
25.  "  ΘΡΑΚΗΣ:                             Κοτζαμάνης Ιωάννης
26.  "   ΚΑΒΑΛΑΣ:                         Ευσταθιάδης Χαράλαμπος
27.  "   ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ:                       Παλάσκας Μανώλης
28.  " ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Προσωρινή Διοίκηση Δικαστηριου       χωρις δικαίωμα ψήφου.
29.  "   ΚΕΡΚΥΡΑΣ:                        Προβατάς Ανδρέας
30.  "   ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ - ΙΘΑΚ:      Βαλσαμής Θεμιστοκλής
31.  "   ΚΙΛΚΙΣ:                              Χατζηαποστόλου Βασίλειος
32.  "   ΚΟΖΑΝΗΣ:                         Σάββας Χρήστος
33.  "   ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ:                      Τσιχριτζής Μιχάλης
34.  "   ΚΥΚΛΑΔΩΝ:                      Σιγάλας Ιωάννης
35.  "   ΛΑΚΩΝΙΑΣ:                        Καρράς Παναγιώτης
36.  "   ΛΑΡΙΣΑΣ:                            Γρηγορίου Ζήσης
37.  "   ΛΑΣΙΘΙΟΥ:                          Μάρης Λάμπρος
38.  "   ΛΕΣΒΟΥ:                              Ψαρρόπουλος Σταύρος
39.  "   ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ:                   Γιουρούκαλης Παναγιώτης
40.  "   ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ:                      Οικονομίδης Λεωνίδας
41.  "   ΞΑΝΘΗΣ:                             Υφαντίδης Σάββας
42.  "   ΠΕΙΡΑΙΑ:                              Ανατολάκης Γιώργος
43.  "   ΠΕΛΛΑΣ:                             Αντωνίου Αστέριος
44.  "   ΠΙΕΡΙΑΣ:                              Ελευθεριάδης Δημήτριος
45.  "   ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔ.:         Κάρτσακλας Θωμάς
46.  "   ΡΕΘΥΜΝΗΣ:                        Χνάρης Τίτος
47.  "   ΣΑΜΟΥ:                                Βακάλης Νικόλαος
48.  "   ΣΕΡΡΩΝ:                               Χριστοφορίδης Χριστόφορος 
49.  "   ΤΡΙΚΑΛΩΝ:                          Μπουτζιώλης Αθανάσιος
50.  "   ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ:                         Κουτρουμάνος Δημήτριος
51.  "   ΦΛΩΡΙΝΑΣ:                          Αντωνιάδης Κωνσταντίνος 
52.  "   ΦΩΚΙΔΑΣ:                             Κατσανάκης Χαράλαμπος
53.  "   ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ:                       Ευθυμιάδης Θωμάς
54.  "   ΧΑΝΙΩΝ:                                Λυκάκης Δημήτριος
55.  "   ΧΙΟΥ:                                     Φρατζέσκος Γεώργιος  
56:  ΠΕΠΣ ΣΑΛΑΣ:                           Εμμανουηλίδης Ομηρος 

ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟ:
 
 Άρθρο 22: Εκπρόσωποι και ψήφοι
 
1.Η Γενική Συνέλευση αποτελείται από το σύνολο των εκπροσώπων των Μελών της Ε.Π.Ο. Ο αριθμός των εκπροσώπων κατανέμεται ως ακολούθως:
α. Οι τοπικές Ενώσεις Ερασιτεχνικών Ποδοσφαιρικών Σωματείων (Ε.Π.Σ.) εκπροσωπούνται από τρεις (3) εκπροσώπους η κάθε μία. Ο ένας (1) εξ αυτών θα είναι υποχρεωτικά ο Πρόεδρος της Ε.Π.Σ. Οι άλλοι δύο (2) θα είναι μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ε.Π.Σ. και θα εκλέγονται από αυτή.
β. η Πανελλήνια Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σάλας εκπροσωπείται από τρεις (3) εκπροσώπους με την ίδια με τις Ε.Π.Σ. σύνθεση.
γ. Η Ένωση Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α΄ Εθνικής κατηγορίας ( Super League) εκπροσωπείται από δεκαέξι (16) εκπροσώπους. Κάθε εκπρόσωπος θα εκπροσωπεί μια ΠΑΕ – μέλος της Ένωσης. Σε περίπτωση που ο αριθμός των Π.Α.Ε. αυξηθεί ή μειωθεί θα αυξηθεί ή μειωθεί ανάλογα και ο αριθμός των εκπροσώπων.
δ. Η Ένωση Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Β΄ Εθνικής Κατηγορίας (Football League)
εκπροσωπείται από τρεις (3) εκπροσώπους με την ίδια με τις Ε.Π.Σ. σύνθεση.
2. Τα δυνάμενα να αναγνωριστούν από την Ε.Π.Ο. ως Μέλη θα εκπροσωπούνται στη Γενική Συνέλευση ως ακολούθως:
α. η Πανελλήνια Ένωση Σωματείων Γυναικείου Ποδοσφαίρου θα εκπροσωπείται με τρεις (3) εκπροσώπους με την ίδια με τις Ε.Π.Σ. σύνθεση
β. η Πανελλήνια Ένωση Σωματείων Ποδοσφαίρου Άμμου θα εκπροσωπείται από τρεις (3) εκπροσώπους με την ίδια με τις Ε.Π.Σ. σύνθεση
γ. οι Πανελλήνιες Ενώσεις Ποδοσφαιριστών, μία ( 1) για τους επαγγελματίες και μία (1) για τους ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές θα εκπροσωπούνται από ένα (1) εκπρόσωπο η κάθε μία.
δ. η Πανελλήνια Ένωση Διαιτητών θα εκπροσωπείται από ένα (1) εκπρόσωπο.
ε. η Πανελλήνια Ένωση Προπονητών θα εκπροσωπείται από ένα (1) εκπρόσωπο.
Οι Ενώσεις των εδαφίων 2γ, 2δ και 2ε θα εκπροσωπούνται από τον Πρόεδρο της Εκτελεστικής Επιτροπής.
3. Οι εκπρόσωποι πρέπει να ανήκουν στο Μέλος το οποίο εκπροσωπούν και να έχουν οριστεί ή εκλεγεί σύμφωνα με το παρόν καταστατικό και το καταστατικό του Μέλους. Πρέπει, επίσης, να είναι σε θέση να εμφανίσουν απόδειξη αυτού.
4. Κάθε εκπρόσωπος έχει μία (1) ψήφο στη Γενική Συνέλευση. Μόνον οι εκπρόσωποι που είναι παρόντες έχουν δικαίωμα ψήφου. Η ψήφος δι' αντιπροσώπου ή με επιστολή δεν επιτρέπεται.
5. Η Εκτελεστική Επιτροπή και ο Εκτελεστικός Γραμματέας θα συμμετέχουν στη Γενική Συνέλευση χωρίς δικαίωμα ψήφου. Κατά τη διάρκεια της θητείας τους, τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής δεν μπορούν να οριστούν ως εκπρόσωποι της Ένωσής τους.

Δευτέρα, 18 Μαΐου 2015

Oλοκληρώθηκε η Γ΄ Εθνική: Ολες οι ομάδες που κέρδισαν την άνοδο, αυτες που παρέμειναν και αυτές που υποβιβάστηκαν στα τοπικά πρωταθλήματα!!!!!


Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής 17 Μαϊου 2015 οι υποχρεώσεις των ομάδων στους 4 ομίλους της Γ' Εθνικής με την άνοδο να κερδίζεται από Πανσερραϊκό, Τρίκαλα, Πανελευσινιακό και Κισσαμικό.
Η έκπληξη της χρονιάς είναι τελικά η μη άνοδος του Άρη από τον 1ο όμιλο, καθώς ο Πανσερραϊκός κατάφερε να κόψει πρώτος το νήμα κερδίζοντας την τελευταία αγωνιστική τη Δόξα με 1-0. Νίκη 1-2 που ισοδυναμεί με τίτλο και άνοδο πέτυχε η ομάδα των Τρικάλων στην έδρα της Α.Ε. Καραϊσκάκηςαφήνοντας τους γηπεδούχους με άδεια χέρια παρότι έπαιζαν για δύο αποτελέσματα. Στον 3ο και 4ο όμιλο η κατάσταση σχετικά με την άνοδο είχε οριστικοποιηθεί από προηγούμενες αγωνιστικές με Πανελευσινιακό καιΚισσαμικό να κερδίζουν τα δύο εισιτήρια.
Ποιές ομάδες παρέμειναν στους ομίλους:
1ος όμιλος: Άρης, Καβάλα, Δόξα Δράμας, Καμπανιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Εθνικός Αγιονερίου, Θύελλα Φιλώτα, Έβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2ος όμιλος: ΑΕ Καραϊσκάκης, Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Θεσπρωτός, Οπούντιος Μαρτίνου, Πύρασος, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ρήγας Φεραίος, Εθνικός Φιλιππιάδας, Κοζάνη, Δωτιέας Αγιάς
3ος όμιλος: Παναργειακός, Καλαμάτα, Αιολικός, Ζακυνθιακός, Δόξα Μανωλάδας, Παναρκαδικός, Λουτράκι, Βύζας Μεγάρων, ΠΑΟ Βάρδας
4ος όμιλος: Κηφισιά, Ιωνικός, Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Γλυφάδα, Εθνικός, Τριγλία Ραφήνας, ΠΑΟ Κρουσσώνα, Ηλυσιακός
Ποιές ομάδες υποβιβάστηκαν στα τοπικά πρωταθλήματα των Ενώσεων:
1ος όμιλος: Άρης Ακροποτάμου, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Ορφέας Ελευθερούπολης, Απόλλων Αρναίας, Καστοριά
2ος όμιλος: Αναγέννηση Άρτας, Βατανιακός, Μακροχώρι, Πυρσός Γρεβενών, Λευκάδια
3ος όμιλος: Ερμής Κιβερίου, Αχαϊκή, Αστέρας Μαγούλας, Μανδραϊκός, Κύμη
4ος όμιλος: Ηρόδοτος, Γιούχτας, Νέα Ιωνία, Αναγέννηση Ιεράπετρας