Δευτέρα, 15 Δεκεμβρίου 2014

Στην καλύτερη ενδεκάδα του Europa League o Στέφανος Κλάους Αθανασιάδης!!!!!!


Η έγκυρη και αξιόπιστη ιστοσελίδα Goal.com με αφορμή την κλήρωση της φάσης των 32 του Europa League αποφάσισε να επιλέξει τους καλύτερους έντεκα της φάσης των ομίλων.
Μάλιστα, μέσα σε αυτή υπάρχει και εκπροσώπηση από πλευράς ΠΑΟΚ, αφού στην κορυφή της επίθεσης οι ιθύνοντες του σάιτ επέλεξαν τον αρχηγό του Δικεφάλου, τον Στέφανο Αθανασιάδη.
Βέβαια, αυτό μόνο τυχαία δεν έγινε, αφού ο Κλάους αυτή τη στιγμή είναι στην δεύτερη θέση των πίνακα των σκόρερ της διοργάνωσης με έξι γκολ πίσω από τον Άλαν της Σάλτσμπουργκ που έχει πετύχει 8 τέρματα.
Αναλυτικά η ενδεκάδα:
Dusan Kuciak (Legia Warszawa) – Matteo Darmian (Torino FC), Leighton Baines (Everton), Danilo D’Ambrosio (Inter Mediolan) – Kevin Kampl (Red Bull Salzburg), Gokhan Tore (Besiktas Stambuł), Claudio Beauvue (EA Guingamp), Lior Refaelov (Club Brugge) – Alan, Jonathan Soriano (obaj Red Bull Salzburg), Stefanos Athanasiadis (PAOK Saloniki).

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Το Σάββατο 20 Δεκ. παίζει ο Διγενής στο "Αβραάμ Παπαδόπουλος" με την Νίκη Πολυγύρου. Ολο το Πρόγραμμα των αγώνων 20 & 21 Δεκ. 2014




Α' Ερασιτεχνική κατηγορία - 14η Αγωνιστική

Σάββατο 20 Δεκ. 2014   Ώρα : 15:00 Γήπεδο :
1 ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ  - ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ "ΑΒΡ.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ"
2 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
3 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ - Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ ΝΙΚΗΤΗΣ

Κυριακή 21 Δεκ. 2014   Ώρα : 15:00 Γήπεδο :
4 ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ - ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
5 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ ΦΟΥΡΚΑΣ
6 Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005 Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
* ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ και Ν. ΔΙΑΓΟΡΑΣ Ν. ΠΛΑΓΙΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ δεν διεξάγονται
λόγω αποχώρησης από το πρωτάθλημα του Ν. ΔΙΑΓΟΡΑ Ν. ΠΛΑΓΙΩΝ και του ΑΙΓΕΑ ΠΑΛΛΗΝΗΣ.
Β' Ερασιτεχνική κατηγορία - 13η Αγωνιστική

Σάββατο 20 Δεκ. 2014   Ώρα : 15:00 Γήπεδο :
1 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΓΟΜΑΤΙΟΥ - ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΟΜΑΤΙΟΥ
2 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
3 ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ - ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. ΤΑΞΙΑΡΧΗ
4 ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
5 ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
6 ΕΛΠΙΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ - ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ
7 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ - ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ ΑΦΥΤΟΥ

Κυριακή 21 Δεκ. 2014   Ώρα : 11:00 Γήπεδο :
8 ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΩΝ

Κυριακή 21 Δεκ. 2014   Ώρα : 15:00 Γήπεδο :
9 ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ
10 ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ ΚΡΗΜΝΗΣ
11 ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ - ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ
12 Α.Σ. Ν. ΣΚΙΩΝΗΣ - Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Ν. ΣΚΙΩΝΗΣ
13 ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ -  ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ
14 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ
Γ' Ερασιτεχνική κατηγορία - 12η Αγωνιστική

Σάββατο 20 Δεκ. 2014   Ώρα : 15:00 Γήπεδο :
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Β. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
2 Α.Ο. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ - Α.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
Κυριακή 21 Δεκ. 2014   Ώρα : 11:00 Γήπεδο :
3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΒΑΒΔΟΥ
4 ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ
5 ΠΑΟΚ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ- ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ

Κυριακή 21 Δεκ. 2014   Ώρα : 15:00 Γήπεδο :
6 Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ - Π.Ο. ΣΑΡΤΗΣ 2011 ΔΟΥΜΠΙΩΝ
7 ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΣΥΚΙΑΣ
ΡΕΠΟ : ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ.-