Σάββατο, 6 Δεκεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Κέρδισαν Σήμαντρα και Πορταριά, αναβολή στο Στρατώνι. Ολα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 6&7 Δεκ. 2014.




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Σάββατο 6 Δεκ. 2014  
1 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ (1-0)
2 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ (2-5)
3 ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
4 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΓΟΜΑΤΙΟΥ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (1-3)
5 ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ (0-0)
6 ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ - ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ (4-1)
7 Α.Σ. Ν. ΣΚΙΩΝΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ (0-4)
8 Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ (3-2)
9 ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ (1-4)
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
11 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ Β. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (2-1)
12 ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ (3-2)

Κυριακή 7 Δεκ. 2014 
13 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ (2-1)
14 ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ - ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ (2-8)
15 ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ - ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ (1-1)

16 ΠΑΟΚ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (2-5)




17 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ - ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ (3-3)
18 Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (0-0)
19 Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ - ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005 (0-5)
20 ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ (0-5)
21 ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. (2-2)
22 ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ - ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (4-0)
23 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ - ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ (0-3)
24 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ - ΕΛΠΙΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ ΑΝΑΒΟΛΗ
25 ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ - Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ (1-2)
26 Α.Ο. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ - ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ (5-1)
27 Α.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ (1-4)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ
Σάββατο 6 Δεκ. 2014 
1 ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ - ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. (2-0)διεκόπη στο 40΄
2 ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ (3-3)
Κυριακή 7 Δεκ. 2014   
3 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ - ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ (3-0)
4 Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΚΟΣΜΟΣ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (1-0)
 

Οι αγώνες των τμημάτων υποδομών του Διγενή Λακκώματος για την Κυριακή 7 Δεκ.2014.


Οι αγώνες των τμημάτων του Διγενή Λακκώματος, την Κυριακή, 07.12.2014, στα γήπεδα του Ολυμπιακού, θα γίνουν ως εξής:

Μπαμπίνι (2007,2008,2009,2010): ΩΡΑ: 10:00
 
Τζούνιορ (2004,2005,2006): ΩΡΑ: 11:00 

Παιδικό (2000,2001,2002): ΩΡΑ:11:00 

Αυτά είναι τα ¨κανόνια¨" της Α1 της ΕΠΣ Μακεδονίας σε 16 αγώνες!!!! Στην λίστα και 12 ποδοσφαιριστές που φορέσαν την φανέλα του Διγενή Λακκώματος!!!!!




Μετά το τέλος της 16ης αγωνιστικής της Α1 της  ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ο Βεϊδαμενίδης της ΑΠΕΛ απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής στην λίστα των σκόρερς. Σε απόσταση αναπνοής ο Μωυσίδης της Ηλιούπολης. Με μπλέ υπογράμμιση ποδοσφαιριστές που έχουν φορέσει την φανέλα του  ΔΙΓΕΝΗ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ.


Σκόρερ Α1 (16η αγωνιστική)

12 Γκολ
 
Βεϊδαμενίδης (ΑΠΕΛ)

 11 Γκολ
 
Μωυσίδης (Ηλιούπολη)

10 Γκολ
 
Ξανθόπουλος (ΑΟ Καρδίας)

9 Γκολ

Καλλιάκης (Μαλακοπή)
8 Γκολ

Γεροντίδης (Παύλος Μελάς)
Παπαγαθωνίκου (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Γιάννης Παπαποστόλου (Μακεδονικός)
Γιώργος Μακρής (Οδυσσέας Κορδελιου)

Βακουφάρης (Οδυσσέας Κορδελιού)

7 Γκολ

Καζάνας (Παύλος Μελάς)
Χρ. Παπαποστόλου (ΠΑΟΝΕ)
Ζαγναφέρης (Μακεδονικός)

6 Γκολ

  Τσερκέζης (ΑΠΕΛ) 
  Στασινόπουλος (Μακεδονικός) 
Γουγουτσάς (ΑΟ Καρδίας)
Συμεωνίδης (Μαλακοπή)
   
                                                                                                                                                                  5 Γκολ

Αραμπατζούδης (Πεντάλοφος)
Γεροθανάσης (Αγγελοχώρι)
Ελευθεριάδης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Φαρμάκης (Θέρμη)

Μαντζιούνης (Ομόνοια Σίνδου)
4 Γκολ
Σταμπουλής (Πεντάλοφος)
Γιώργος Γιαννιώτης (Οδυσσέας Κορδελιού)
Παπαναστασίου (ΑΠΕΛ)
Φοινικόπουλος (Αστέρας Ραιδεστού)
Μουρατίδης (Μαλακοπή)
Καραντασιάδης (ΑΕΠ)
Σιαντρόπουλος (Θέρμη) 

                                                                                                            3 Γκολ
Τζαφάι (Πεντάλοφος)
Ιβάνοφ (Πεντάλοφος)
Μπαλάσκας (Μονόλοφος)
Νικολόπουλος (Αχ. Τριανδρίας)
Κελεσίδης (Μακεδονικός)
Καρατζάς (Αστέρας Ραιδεστού)
Πλίκας (Παύλος Μελάς)
Λιοτατής (Παύλος Μελάς)
Αποστόλου (Αγγελοχώρι)
Τσιαβδάρης (Ομόνοια Σίνδου)
Τυροβούζης (Ομόνοια Σίνδου)
Κοκολαντωνάκης (ΠΑΟΝΕ)
Γιουλδούρης (ΠΑΟΝΕ)
Τσόχας (Θέρμη)
Μπλέντι (Αγγελοχώρι)
Σαλακίδης (ΑΕΠ)
Κατεμίδης (Ένωση Συκεών)

Σκεντέρης (Ιάσων Αυγής)
Αρουτίδης (Ιάσων Αυγής)
Μεμά (Ιάσων Αυγής)
Kατσαρός (Ιάσων Αυγής)


2 Γκολ
Θεολόγου (ΑΟ Καρδίας)
Μαυρής (ΑΟ Καρδίας)
Σαπάνης Γιάννης (Πενταλοφος)
Παντελίδης (Ηλιούπολη)
Γκουβάρας (Ηλιούπολη)
Σταμάτης (Ηλιούπολη)
Μπογδάνος (Αχ. Τριανδρίας)
Κόλκος (Οδυσσέας Κορδελιού)
Κατσόγλου (Αγγελοχώρι) Σαραγιώτης (Αγγελοχώρι)
Παππάς (Ένωση Συκεών)
Κατρατζάογλου (ΑΕΠ)
Χαιρόπουλος (ΑΕΠ)
Παραλίκης (ΑΠΕΛ)
Ξανθόπουλος (ΑΠΕΛ)
Καπετανόπουλος (ΑΠΕΛ)
Καρανδρέας (ΑΠΕΛ)
Παπαναστασίου (ΑΠΕΛ)
Τσακίρης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Σιούνης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Κοσμίδης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Σπαχής (Ομόνοια Σίνδου)
Παναγιώτη Αν. (Ομόνοια Σινδου)
Φάκας (Θέρμη)
Λυκίδης (Παύλος Μελάς)
Τσουκαλίδης Σοφ. (Παύλος Μελάς)
Πουλιανίδης (ΠΑΟΝΕ)
Γουγουτσάς Χ. (Αστέρας Ραιδεστού)
Αμαρίλντο (Αστέρας Ραιδεστού)
Δεληστεφανής (Αστέρας Ραιδεστού)
Παπαδόπουλος (Αστέρας Ραιδεστού)
Παϊραζίδης (Ιάσων Αυγής)
Μαρίκος Σ. (Ιάσων Αυγής)
Mαυραγγελίδης (Ιάσων Αυγής)
Μπατάλης (Μονόλοφος)
Καρασαββίδης (Μονόλοφος)


1 Γκολ
Χατζηβλασίου (ΠΑΟΝΕ)
Παπαδάμος (ΠΑΟΝΕ)
Καρανίκας (Ηλιούπολη)
Καρυδόπουλος (Ηλιούπολη)
Σάββας (Ηλιούπολη)
Kατσιγιάννης (Ηλιούπολη)
Κατεμίδης (Ένωση Συκεών)
Τασιούλας (Ένωση Συκεών)
Μεγαλοοικονόμου (Θέρμη)
Καραπατσακίδης (Θέρμη)
Παπαδόπουλος Γ. (Θέρμη)
Κολώνης (Θέρμη)
Καλιπολίτης (Αστέρας Ραιδεστού)
Μίνος (Αστέρας Ραιδεστού)
Οφθαλμίδης Η. (Αστέρας Ραιδεστού)
Σαββαϊδης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Κουστράβας (Μαλακοπή)
Κουτσιώλης (Μαλακοπή)
Τσαβδαρίδης (Μαλακοπή)
Zαραγκούλιας (Μαλακοπή)
Γερασίμου (Μαλακοπή)
Μαρίκος Μπ. (Ιάσων Αυγής)
Χατζητοπούζης (Ιάσων Αυγής)
Γκρίλας (Ιάσων Αυγής)
Κοπάτσι (Ομόνοια Σίνδου)
Κασιτερίδης (Ομόνοια Σίνδου)
Παπαδόπουλος (Οδυσσέας Κορδελιού)
Κλέο (Αγγελοχώρι)
Μπαϊράμης (Αγγελοχώρι)
Πολύζος (Αγγελοχώρι)
Διακουράκης (Αγγελοχώρι)
Kαρράς (Οδυσσέας Κορδελιού)
Καρασταύρου (ΑΠΕΛ)
Κατσαμάγκας (ΑΠΕΛ)
Αθανασιάδης (ΑΠΕΛ)
Μανώλης Γιαννιώτης (Οδυσσέας Κορδελιού)
Σκόρδας (Παύλος Μελάς)
Χατζηχαριστός (Παύλος Μελάς)
Αμοιρίδης (Παύλος Μελάς)
Παναγιώτη Επ. (Ομόνοια Σίνδου)
Ιωαννίδης (Μακεδονικός)
Δούνης (Μακεδονικός)
Λένος (Μακεδονικός)
Aντωνιάδης (Μακεδονικός)
Τούσα (Μακεδονικός)
Τσαχαλίδης (Αχ. Τριανδρίας)
Χαλιμπάκης (Αχ. Τριανδρίας)
Λιάρος (Αχ. Τριανδρίας)
Κεστελίδης (Αχ. Τριανδρίας)
Ντινιώτης (Αχ. Τριανδρίας)
Τσίγγος (Αχ. Τριανδρίας)
Κωσταντινίδης (Αχ. Τριανδρίας)
Συρόπουλος (ΑΟ Καρδίας)
Δούκας (ΑΟ Καρδίας)
Λαμπαδάριος (Μαλακοπή)
Νάσσης (Πεντάλοφος)
Γραικός (Πεντάλοφος)
Καραγιαννίδης (Μονόλοφος)
Καρούτας (ΑΕΠ)
Μαυροβουνιώτης (ΑΕΠ)
Σοϊλεμεζίδης (ΑΕΠ)