ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014

To Σάββατο 27 Σεπ. το ΦΟΙΝΙΞ VS ΔΙΓΕΝΗΣ και ώρα:17:00 στην ΝΙΚΗΤΗ. Ολοι οι διαιτητές των Πρωταθλημάτων!!!!!

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:
    Σάββατο 27 Σεπ. 2014   Ώρα : 17:00 ΓΗΠΕΔΟ
1 Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ - ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ - ΓΟΥΤΑΣ - ΠΑΠΠΑΣ Β.
2 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ ΣΕΡΕΤΗΣ - ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΟΝΤΙΚΕΡΗΣ
3 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ - Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ - ΧΡΙΣΤΑΚΟΓΛΟΥ - ΠΑΣΣΑΛΗΣ

4 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ ΚΑΣΑΜΠΑΛΗΣ - ΣΚΟΥΤΑΣ Φ. - ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ
5 Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ ΜΑΛΑΝΔΡΗΣ - ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ - ΓΚΑΝΤΙΝΟΣ
6 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ ΓΟΥΡΛΟΜΑΤΗΣ - ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΛ. - ΠΟΡΤΑΡΙΑΝΟΣ
7 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ - Α.Σ. Ν. ΣΚΙΩΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΗΣ - ΜΑΣΤΡΑΓΓΕΛΗΣ - ΣΚΑΦΙΔΑΣ
8 ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ - ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ ΑΓΑΠΙΔΗΣ - ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ - ΧΡΥΣΑΪΔΗΣ

9 ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΥΛΟΥΔΗΣ - ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ - ΧΑΡΤΑΒΕΛΑΣ
10 Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ Β. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΣΚΟΥΤΑΣ Ν. - ΔΡΑΓΚΟΣ - ΜΠΑΣΙΝΑΣ
11 ΠΑΟΚ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΕΛΠΙΔΕΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ - ΣΗΜΑΙΑΚΗΣ - ΚΑΤΡΑΝΤΖΗΣ
12 ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΔΕΡΜΑΤΙΔΟΥ - ΤΟΠΟΥΖΑΚΗ

Κυριακή 28 Σεπ. 2014   Ώρα : 11:00 ΓΗΠΕΔΟ
13 ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ - ΣΚΑΦΙΔΑΣ - ΣΚΟΥΤΑΣ Ν.
14 Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΕΛΠΙΣ ΑΓ. ΠΑΝΤ/ΜΩΝΑ ΕΥΜΟΡΦΟΥΛΗΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ - ΑΓΓΙΔΗΣ Ν. ΣΥΛΛΑΤΩΝ
15 ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ - ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ - ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ
16 ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΚΑΣΑΜΠΑΛΗΣ - ΤΟΓΑΝΙΔΗΣ - ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ

17 Α.Ο. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ ΚΛΑΨΑΣ - ΓΟΥΜΑΤΙΑΝΟΣ - ΠΑΠΠΑΣ ΣΤ.

Κυριακή 28 Σεπ. 2014   Ώρα : 17:00 ΓΗΠΕΔΟ
18 ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ - ΕΥΜΟΡΦΟΥΛΗΣ - ΑΓΓΙΔΗΣ
19 ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ ΣΗΜΑΙΑΚΗΣ - ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΠΟΝΤΙΚΕΡΗΣ
20 ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΔΡΑΓΚΟΣ - ΑΓΑΠΙΔΗΣ - ΓΚΑΝΤΙΝΟΣ
21 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΓΟΥΡΛΟΜΑΤΗΣ - ΓΟΥΤΑΣ - ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

22 ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΓΟΜΑΤΙΟΥ ΓΟΥΜΑΤΙΑΝΟΣ - ΚΛΑΨΑΣ - ΠΑΠΠΑΣ ΣΤ.
23 ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΠΑΠΠΑΣ Β. - ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ - ΠΟΡΤΑΡΙΑΝΟΣ
24 ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ - ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΗΣ - ΔΕΡΜΑΤΙΔΟΥ - ΜΠΑΣΙΝΑΣ
25 ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ - ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΠΑΥΛΟΥΔΗΣ - ΤΟΠΟΥΖΑΚΗ - ΚΑΤΡΑΝΤΖΗΣ
26 ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ ΣΕΡΕΤΗΣ - ΠΑΣΣΑΛΗΣ - ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΛ.

27 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ - Π.Ο. ΣΑΡΤΗΣ 2011 ΣΚΟΥΤΑΣ Φ. - ΜΑΣΤΡΑΓΓΕΛΗΣ - ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ
28 ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - Α.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΧΡΥΣΑΪΔΗΣ - ΤΟΓΑΝΙΔΗΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ:

Σάββατο 27 Σεπ. 2014   Ώρα : 11:00
1 ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ - ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. ΠΑΠΠΑΣ ΣΤ.

ΡΕΠΟ : ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ.-

Στούς "8" ο Διγενής Λακκώματος. 4-1 στην παράταση τον Αριστοτέλη!!!!

ΛΑΚΚΩΜΑ-ΣΤΑΓΕΙΡΑ 1-1, 4-1παρ

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του παρατάχθηκε ο Διγενής και κατέβαλε στην παράταση την αντίσταση του Αριστοτέλη Σταγείρων/Στρατονίκης. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, όμως βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το φάουλ του Ελευθεριάδη (35΄). Στην επανάληψη χρειάστηκαν οι τρεις αλλαγές και άλλαξαν τα δεδομένα, έτσι η ισοφάριση ήρθε στο 65΄, όταν ο Παντελής Ζαχαριάδης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι και μέσα. Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν στην άμυνα με παίκτη λιγότερο (στο 75΄ αποβλήθηκε με 2η κ.κ. ο Χατζίκος, η πρώτη στο 39΄) και οδήγησαν το ματς στην παράταση. Εκεί, όμως, ο Διγενής είχε ολοκληρωτική υπεροχή, στο 98΄ ο Ελευθεριάδης ανέτρεψε τον Δερνεξή και στο πέναλτι ευστόχησε ο Λουκάς Ξανθινίδης (2-1). Στο 103΄ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Βατάλης των Σταγείρων, για επικίνδυνο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν, θεωρώντας αυστηρή την απόφαση. Το σκορ έκλεισε ο Ούτσα Τσαναντίρι με δύο προσωπικά τέρματα, στο 107΄ και 111΄, που ήρθαν από δυνατά σουτ. Διαιτητής: Παπαοικονόμου (Μαλανδρής, Μαυροπούλου). ΛΑΚΚΩΜΑ: Χατζάρας, Γιαννιός, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΦΛΩΡΑΤΟΣ, ΔΕΡΝΕΞΗΣ, Βαρλάμης (65΄ ΟΥΤΣΑ), Χασαπίδης, Μεσιάρης (54΄ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ), Τσανακτσίδης (54΄ ΓΙΑΛΕΤΖΗΣ), ΞΑΝΘΙΝΙΔΗΣ, Μπάφας. ΣΤΑΓΕΙΡΑ: ΠΑΦΡΑΣ, Δεδεμάδης, Αλβανός (26΄ Παπαντώνης), ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ, ΙΠΠΕΚΗΣ, Βατάλης, Τζόλας, Κολάρος (69΄ Μ. Βλάχος), ΜΠΟΥΛΓΟΥΡΙΔΗΣ, Χατζίκος, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ (76΄ Χρ. Βλάχος).