Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣ Ο "ΚΥΡΙΟΣ" ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΛΥΣΗ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΛΑΟΥΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα και βαθμολογία της 3ης αγωνιστικής (6 Οκτ. 2013)

Αγωνιστική της ισοπαλίας μπορεί να χαρακτηριστεί η 3η… μέρα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, καθώς σε οκτώ αναμετρήσεις, οι έξι ολοκληρώθηκαν χωρίς νικητή.
Μεταξύ των αγώνων που έληξαν ισόπαλοι ήταν και το μεγάλο ντέρμπι της κορυφής, στις Σέρρες, όπου ο Πανσερραϊκός έμεινε στο 1-1 με τον Αγροτικό Αστέρα και οι δύο ομάδες παραμένουν στην κορυφή με 7 βαθμούς.
Παράλληλα, στην κορυφή έμεινε τόσο το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, όπου έφυγε με την ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Άρη Ακροποτάμου, όσο και ο Ηρακλής Αμπελοκήπων που έμεινε στο 0-0 με τον Νέστο Χρυσούπολης.
Παράλληλα, χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς του ΠΑΟ Κοσμίου με τον Διγενή Λακκώματος (2-2) παρόλο που φιλοξενούμενοι στο δευτερο ημίχρονο κάνανε την ανατροπή του 2-0 του 1ου ημιχρόνου και είχαν και 2 δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες ενώ δεν τους δόθηκαν και 2 πέναλτι!!! Ισόπαλα τέλειωσαν και αυτά του Εθνικού Ν. Αγιονερίου με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου (1-1) και του Ορφέα Ελευθερούπολης (0-0) με τον Μακεδονικό.
Τέλος, ο Κιλκισιακός έφυγε με το… διπλό (1-0) από το Σουφλί, κόντρα στον τοπικό Έβρο, ενώ τα Μουδανιά επικράτησαν 1-0 της Δόξς Πετρούσας.
Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής (3η αγωνιστική)