ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Με αυτογκόλ έχασε 2-1 στον Αγροτικό Αστέρα ο Διγενής Λακκώματος.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (2-1)
Την ανατροπή που πέτυχε μέσα στην Τριανδρία προσπάθησε να επαναλάβει ο Διγενής Λακκώματος, ο οποίος δε τα κατάφερε κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα και ηττήθηκε με 2-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και από νωρίς (4΄), άνοιξαν το σκορ με τον Παπατζίκο έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια και απόκρουση των αμυντικών  σε σέντρα του Καραμουκίδη.
Τα πανηγύρια για τους γηπεδούχους δε κράτησαν για πολύ, καθώς στο 21΄, με κεφαλιά του Γερομανώλη, ο Διγενής Λακκώματος ισοφάρισε σε 1-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Γερομανώλης χρίστηκε και πάλι σκόρερ... αλλά αυτή τη φορά για χάρη του Αγροτικού Αστέρα, αφού έπειτα από μια ακίνδυνη φάση στην άμυνα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπούρκα, διαμορφώνοντας το 2-1. Να σημειωθεί ότι μετά το τέλος του παιχνιδιού, επενέβη η αστυνομία στο γήπεδο για να προσάγει πέντε νεαρούς οπαδούς των γηπεδούχων!!!!!

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

4΄1-0 με τον Παπατζίκο, με πλασέ
6΄ σέντρα του Γεωργιάδη, Στασινόπουλος μόνος του πάνω στον τερματοφύλακα
18΄ κόρνερ του Γεωργιάδη, γυριστή κεφαλιά του Γερομανώλη 1-1
22΄ Γεωργιάδης μπήκε από τα αριστερά, δυνατό σουτ, απομάκρυνε ο Παπαϊωάννου με γροθιές, τραυματίστηκε και αποχώρησε
28΄ Καραμουκίδης από τα δεξιά, ο Γερομανώλης, πήγε να διώξει την μπάλα, αλλά αυτή κατέληξε στο δοκάρι και στα  δίχτυα, αυτογκόλ 2-1
38΄ Αθανασιάδης πλάσαρε, απέκρουσε ο Μπούρκας, η μπάλα στη ρίζα του δεξιού κάθετου δοκαριού και πάλι στα χέρια του γκολκήπερ του Διγενή
43΄ δυνατ. σουτ Παπαπαποστόλου εφυγε λίγο αόυτ απο το οριζόντιο δοκάρι
                      Παιχνίδι κέντρου στο β΄ημίχρονο χωρίς φάσεις .....
81΄ ο Στασινόπουλος εκτελεί Φάουλ και κεφαλιά του Γκατζογιάννη έφυγε λίγο άουτ
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:
Αρκετα καλός ο Διαιτητής απο την ΠΙΕΡΙΑ Παπαργυρίου (Κύφος - Θεοδώρου)
 ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ(Ανέστης Τσιτενίδης).: Παπαϊωάννου, Τσατσάς, Χουνουζίδης, Βαφέας, Χασιώτης, Παπαδόπουλος Γ. (64΄ Γεωργιάδης), Αθανασιάδης (80΄ Δρίτας), Παπαδόπουλος Μ., Τσιόκας (90΄ Σπαχής), Παπατζίκος, Καραμουκίδης.
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ(Στέφανος Μπορμπόκης).: Μπούρκας, Γερομανώλης, Γεωργιάδης (23΄ Φακιρίδης), Σαραγιώτης, Κατσόγλου, Δημητρακόπουλος (46΄ Μανώλη), Στασινόπουλος, Τσερκέζης, Γκατζογιάννης, Κωστικίδης (70΄ Μιχάλης), Παπαποστόλου.

Αποτελέσματα και βαθμολογία Δ΄ Εθνικής 2ου Ομιλου (7η Αγων) της 09/12/2012

Διαβάστε όλα τα τελευταία αποτελέσματα της KΥΡΙΑΚΗΣ  09 ΔΕΚ.  2012 και την βαθμολογική κατάταξη των ομάδων που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Δ' Εθνικής.